Козацька папаха з каракуля - Интернет-магазин "Гетьман" в Киеве

Козацька папаха з каракуля

В наличии
UA
600 UAH 600 грн.
при заказе от 3 шт.
Оптовые цены
650 грн. розничная цена
Купить в 1 клик
Пример: +38 039 1234567
+380 показать номер
Добавить в избранное
Достижения продавца
4 года
на портале
Способы оплаты
При получении товара на почте, На карточку Приват банка
Способы доставки
Нова Пошта, Укрпочта (для международной доставки)
Характеристики
Основные атрибуты
Производитель

Бренд, торговая марка или название предприятия-производителя, под знаком которого изготовлен товар. «Собственное производство» означает, что товар изготовлен продавцом либо не сертифицирован.

Собственное производство
Страна производитель Украина
Дополнительные характеристики
Тип Папаха
Описание

Шапка з натурального каракуля. Є різні розміри. 

Дещо про козацьку шапку. Шапка у козака - символ честі та гідності. Вона являється одним з головних предметів національного етнічного вбрання.

«Якщо голова ціла, на ній повинна бути шапка зі шликом»; «Якщо тобі ні з ким порадитися, порадься зі своєю шапкою » . Такі й подібні прислів'я та приказки підкреслюють важливість і цінність папахи для чоловіка. При поїздці в місто і на важливі, відповідальні заходи, як правило, надівали нову, святкову шапку. Оскільки шапка завжди була одним з основних предметів чоловічого одягу, для молодих людей прагнули придбати красиві, святкові папахи. Їх дуже берегли, зберігали, загортаючи в чисту матерію. Збити з когось шапку вважалося грубою образою. Людина могла зняти шапку, залишити її десь і ненадовго піти. І навіть у таких випадках ніхто не мав права її чіпати, розуміючи, що буде мати справу з її власником.

Якщо козак знімав у спорі або сварці шапку і вдаряв нею об землю - це означало, що він готовий йти на все, до кінця. Коли ж чоловік просив кого-небудь про що-небудь і знімав при цьому папаху, то це робило його настільки ницим, що він ставав в очах присутніх гідним раба. У українських традиціях є лише один виняток з цього приводу: шапку можна зняти тільки тоді, коли просять про прощення кровної помсти. Козаки не знімали папаху ні перед ляхами , ні перед москалями . На всі важливі події обовязково її одягали.

 В народі виробилося прислів’я: "Без шапки мов злодій ходить". За нашими звичаями ходити з непокритою головою можна лише на похоронах та біля церкви. В хаті ж навпаки, переступаючи поріг, треба скинути шапку. 

Саме козацьким шликом запам’яталися, наприклад, петлюрівці. Висота цього головного убору могла бути різною, залежно від моди чи уподобань власника. Головна відмінність шлика — чималий суконний «мішок», який становив дно шапки і звішувався з голови.
 З малюнків, описів і експонатів, які дійшли до нас від Запоріжжя, бачимо, що козаки мали таку велику різноманітність шапок, що тяжко встановити якийсь єдиний тип запорожської шапки. Дослідник українського одягу В. С. Познанський, як пише про це Хведір Вовк, мав нагоду бачити справжній запорожський шлик в селі Покровському на Катеринославщині. Уважно розглядаючи цю рідкісну реліквію Запоріжжя, Познанський прийшов до висновку, що цей шлик, або краще сказати, горішня його частина, суконний мішок, що становить дно шапки і звішувався з голови, - був справжнім головним убором у запорожців, а висота самої шапки змінювалася відповідно до моди або до смаку запорожця. Велика правдоподібність цього факту, одначе, не виключає існування й інших типів шапок, що їх за різних часів носили запорожці, як ось шапка-кабардинка, шапка з бобрового, рисячого, чи якогось іншого дорогого хутра. Багатими шапками особливо любила похизуватися козацька старшина, як про це згадують у своїх щоденниках Хоненко та Маркович.
З козацьких шапок, що вживаються і в наш час в Україні, відомі такі форми: стовбуваті, або круглі шапки, "мазниці", рідше трапляються "кучми". Робилися і робляться вони з чорного або з сірого смушку, тобто відповідно обробленої шкірки молодого баранця чи звичайної овчинки. Найкращі смушки для шапок виходять з каракуля - "випорків" - шкурок ягнят, вийнятих з утроби матки ще до народження. Підшивку шапки інколи робили зі шкіри овечого черева, де вовна найтонша.
Ще з давніх часів по всій Україні славилися решетилівські смушки. Про це згадує і в своїх подорожніх записках німець Гільденштет, що подорожував по Україні в році 1774-му. Він пише: "... славні тутешні завивані смушкові шкурки на цілій Україні вживаються для виробу шапок. Сотня таких шкірок у Ромнах продається тепер по 60-70 карбованців, раніше по 30 карб.". Кінчаючи писати про смушки, цей німець додає: "вони визначаються особливо гарним виглядом".
Стовбуваті шапки шиються високими і майже конічної форми. Така форма шапок розповсюджена переважно на Поділлі, а найбільше на Вінниччині та Брацлавщині. Крім того, стовбуваті шапки були колись поширені в степовій частині України, як ось на Дніпропетровщині, Херсонщині й Таврії. Круглі шапки мають форму циліндра, що трохи вищий ніж ширший, з випуклим або плескатим дном, іноді суконним, а найчастіше смушковим. Ця форма шапок розповсюджена на Чернігівщині, Полтавщині та частково на Київщині.

Серед круглих шапок є особливий вид шапки, що називається "сива шапка" - зшита з сірих молодих "випорків" (каракуля). Це найкраща і найдорожча з усіх українських шапок нашого часу. Сиві шапки відомі по всій Україні, але найбільше розповсюджені в самому Києві, на Київщині та на Полтавщині.

Отзывы о товаре
Об этом товаре пока что нет отзывов.
Вы можете оставить первый отзыв.
Отзывы о компании Интернет-магазин "Гетьман"
89% положительных из 110 отзывов
Актуальность цены 97%
Актуальность наличия 89%
Актуальность описания 92%
Выполнение заказа в срок 89%
 • 5
  Отлично
  • Заказ выполнен вовремя
  • Цена актуальна
  • Наличие актуально
  • Описание актуально
 • 5
  Отлично
  • Заказ выполнен вовремя
  • Цена актуальна
  • Наличие актуально
  • Описание актуально
Интернет-магазин "Гетьман"
Киев
График работы
Козацька папаха з каракуля
В наличии
600 грн.
при заказе от 3 шт.
+380 показать номер
Перезвоните мне